Katonás időkapszula: középiskolások üzentek a jövőbe
Kecskemét várossá válásának 650. évfordulója alkalmából középiskolás diákok előadásaival, alkotásaival üzentek a jövő számára a Katona József Gimnáziumból csütörtökön.
A Kecskeméti Tankerületi Központ és a Kecskeméti Katona József Gimnázium Kecskemét várossá válásának 650 éves évfordulója alkalmából országos diákkonferenciát szervezett "Időkapszula" címmel. A konferencián való részvételre a szervezők meghívásos pályázatot hirdettek.
A pályázaton két város három középiskolájának öt diákja vett részt:
- a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium egy tanulója
- a Kecskeméti Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája három tanulója
- a házigazda Katona József Gimnázium egy diákja.
A kérdés: mit zárnál be egy időkapszulába, amit majd ötven év múlva bontanak ki a jövő diákjai?
A feladat: vetítéssel kísért előadás a témában, iskolájuk vagy a mai diákok életének bemutatásán keresztül.
Buday Rezső, a Katona József Gimnázium igazgatóhelyettese köszöntötte a jelenlévő tanárokat, előadókat és érdeklődőket, ismertette a nap programját, majd felkérte Bodnár Tibort, a Kecskeméti Tankerület intézményi referensét, nyitóbeszédének elmondására.
- Kecskemét hírneve, történelmi, gazdasági, kulturális, szellemi életének gazdagsága, változatossága komoly kihívás elé állította az évfordulós rendezvények szervezőit. Ennek a kihívásnak pedig a Katona József Gimnázium rendezvénye maximálisan megfelel, mert nagyon különleges, egyedi elemévé vált az ünnepi, évfordulós rendezvénysorozatnak – mondta köszöntőjében Bodnár Tibor, aki külön megköszönte a gimnázium igazgatója, Szabó István áldozatos munkáját, mellyel hozzájárult a rendezvény sikeréhez.
Mielőtt az előadások elkezdődtek, a ráhangolódást a Katona József Gimnázium színjátszó csoportja, a KatonáSOKK vidám előadása biztosította.
Az előadók sorát az iskola egykori diákja, dr. Dékány Éva Junior Prima Díjas nyelvész nyitotta, aki „Nyelvünk változása, fejlődése” címmel tartott prezentációt.
Ezt követően a pályázaton résztvevő diákok előadása következett, melyet dr. Bagány Mihály a Neumann János Egyetem docense előadása zárt, aki az egyetem GAMF Karának MegaLux elnevezésű napelemes autóját mutatta be a közönségnek.
A konferenciát a díjak, ajándékok átadása, és állófogadás zárta.
A meghívásos pályázat mellett két további eleme is volt a rendezvénynek.
Egy képzőművészeti pályázat:
- Képzeld el a városodat és a téged körülvevő környezetet 50 év múlva!
- Jelenítsd meg az általad elképzelt utcaképet, parkot, középületeket, műemlékeket!
- Milyenek lesznek a mostani kedvenc helyeid a jövőben?
Egy fotópályázat:
Mit mutatnál be a mai Kecskemétről, mit zárnál be egy időkapszulába, amit majd ötven év múlva bontanak ki?
Forrás: hiros.hu